K-Kampus - ajaloo suurim projekt

2017 aasta jaanuaris sõlmis VMT Steel koostöölepingu Soome kindlustuskompaniiga Varma, sidudes end Helsingis asuva uue büroohoone konstruktsioonide tootmise, paigalduse ja projekteerimisega. Nüüd, enam kui kaks aastat hiljem, on K-Kampuse valmimine lõpusirgele jõudnud.

2019

|

PROJEKTIJUHTIMINE, EHITUS, HOONETE KONSTRUKTSIOONID, PROJEKTEERIMINE


K-Kampus on uus, suure ja keeruka ülesehitusega büroohoone Helsingis, võttes enda alla peaaegu kogu kvartali. 2/3 ulatuses hakkab hoones paiknema Kesko korporatsioon, 1/3 ulatuses rentnik, kes on veel lahtine. Projekti plaanimise, projekteerimise ja ehitusega on seotud suurusjärgus 50 ettevõtet. Aprillis peaks hoone olema saanud oma lõpliku ilme ja siseviimistlustööd olema lõppenud.

VMT Steel`i jaoks algas projekt 2017 aasta jaanuaris, mil sõlmisime koostöölepingu Soome kindlustuskompaniiga Varma. Meie vastutada jäi hoone konstruktsioonide tootmine ja paigaldus. Samuti 57 000 ruutmeetri ulatuses betoonelementide paigaldamine. Sama aasta mais algaski teraskarkassi tootmine ja septembri alguses paigaldustööd. Kokku sai hoonesse toodetud ja paigaldatud 2000 tonni põhikarkassi konstruktsioone ja 1000 tonni sekundaarkonstruktsioone. Ehitus sai teostatud kolmes etapis.

Hoone projekteerimisega tegeles suures mahus Ramboll Finland Oy. Siiski, lisaks paigaldusele ja tootmisele, projekteeris VMT Steel hoonesse terasest trepid, mis kulgevad läbi hoone kahe suure aatriumi - mõlema kõrguseks on 26 meetrit. Trepid tõsteti esmalt kraanaga aatriumi esimesele korrusele, kust neid seejärel vintsiga tõstes kõrgemalt korruselt madalama suunas paigaldama ja kokku keevitama asuti. Lisaks projekteerisime, teostasime ja paigaldasime keerdtrepi, mis viib parkimiskorruselt teisele korrusele. Keerdtrepi valmistamise võimekusega saime eelkõige tuntuks Tapiola peakontori ehitusel aastal 2008.

Firmasiseselt oli K-Kampuse ehitusega hõivatud 30 inimest sh projekteerijad, tootmistöölised, paigaldajad ja objektijuhid. Kokku panustati meie poolt projekti valmimisse 75 000 töötundi. Kuigi lepinguline töö K-Kampuses lõpeb suures mahus aprillis, lisandub kuni 2019 aasta lõpuni jooksvalt väiksemaid töid ja tellimusi. Oleme koostööpartnerite hulgas tuntud oma grupisisese paindlikkuse ja operatiivsuse poolest - suudame nii projekteerida, toota kui paigaldada. Kuigi tegemist oli VMT Steel`i ajaloo suurima projektiga, kulges kõik plaanipäraselt.

  • VMT Steel projekteeris, tootis ja paigaldas hoonesse terasest trepid, mis kulgevad läbi hoone kahe suure aatriumi - mõlema kõrguseks on 26 meetrit.
  • Paigaldati 57 000 ruutmeetrit betoonelemente
  • Toodeti ja paigaldati 2000 tonni põhikarkassi konstruktsioone ja 1000 tonni sekundaarkonstruktsioone
  • Projekti valmimisse kulus VMT Steelil 75 000 töötundi ja hõivatud oli 30 inimest